header kulinarni recepti - logo header

Търсене за кулинарното ястие Десерти или сладостта на живота Страница 0


Гласувай за - Десерти или сладостта на живота с оценка Не е оценявана още тази кулинарна статияГласувай за - Десерти или сладостта на живота с оценка Има какво да се желае в тази кулинарна рецептаГласувай за - Десерти или сладостта на живота с оценка Става за готвене и яденеГласувай за - Десерти или сладостта на живота с оценка Никак не лоша рецептаГласувай за - Десерти или сладостта на живота с оценка Много добра рецепта
Гласували за тази кулинарна страница: читателя. Среден кулинарен рейтинг: 0 - Не е оценявана още тази кулинарна статия
подробно търсене в Кулинарната категория: / Десерти или сладостта на живота

Заведения и Хранене Вкусно и полезно


Връщане към Кулинарните рецепти Кулинарни рецепти

Зелена салата с кисело мляко

Начин на приготвяне: Салатата се нарязва на ленти. Киселото мляко се разбърква с половината от дребно

сол магданоз супени лъжици растителна мазнина зелена салата или маруля чаена чаша кисело мляко

Млечна супа с кашкавал от разложко

Начин на приготвяне: Прясното мляко, смесено с 4 чаени чаши топла вода, се слага на огъня да заври. Прибавя се оризът и се вари до омекване. Малко преди свалянето на супата от огъня се слагат чубрицата и маслото. Готовата супа се застройва с разбитите яйца и се поръсва с настъргания кашкавал.



сол чубрица яйца краве масло ориз чаени чаши прясно мляко г кашкавал

Гювеч по овчарски със смляно месо 

В загрятото растително масло се прибавят последователно и се задушават при непрекъснато разбъркване лукът, се нарязва на ситно, месото и обелените и ситно се нарязват домати. Посоляват се и се подправят на вкус с черен пипер и чубрица. Разпределят се в гювечета, поръсват се с надробеното сирене или извара(ако е много солено, се обезсолява) и се заливат със смес от разбитите яйца и настъргания кашкавал. Ястието се запича във фурна и веднага се поднася заедно с гювечетата, като по желание се поръсва с дребно се нарязва магданоз.



сол чубрица черен пипер лютиви чушлета кашкавал сирене яйца домата глава кромид лук кафеникави чашки растително масло смляно месо

Пълнен заек

Заекът (без главата и вътрешностите) се измива много добре и се поръсва отвън и отвътре със сол и черен пипер. От смляното месо, предварително накиснатия във вода хляб, нарязаните на ивички гъби, свареното и нарязано на дребно яйце, ситно нарязаните лук и магданоз, червения пипер, черен пипер и сол на вкус се приготвя плънка за заека. Напълненият заек след зашиването на коремния отвор се намазва с мазнината, поставя се в тавичка върху тънки филийки от сланината, покрива се отгоре с филийки от сланината Вече сме готови да започнем кулинарния процес наречен печене. около 75 минути в предварително затоплена фурна. По време на печенето в тавичката се налива по малко вода или месен бульон. Изпеченият заек се полива със соса, отделен в тавичката, и се поднася с гарнитура от грах, моркови и зеле.



сол черен пипер червен пипер сланина растително масло хляб магданоз кромид лук яйце гъби смляно телешко месо заек

Пълнени патладжани кулинарна рецепта от Смолян

Избират се средно големи патладжани, измиват се и се почистват от дръжките. С остър нож им се прави надлъжен разрез, като се внимава да не се пробие отсрещната страна, след което се изважда с лъжичка семенната част. Така приготвените патладжани се пускат по няколко заедно във вряща подсолена вода (солта се прибавя във водата на порции, за да се осолят равномерно всички патладжани) и се варят до омекване. Изваждат се, охлаждат се и се отцеждат. Зелето се почиства от горните листа и се нарязва на ситно. Морковите се почистват, измиват се и се настъргват на ситно. Магданозът се почиства и се накъсва на листенца. Чесънът се разделя на скилидки и се обелва (само половината от магданоза и чесъна се нарязват на ситно и се слагат в плънката). Всичко това се смесва, осолява се на вкус (около 100-150 г сол) и се разбърква добре. Патладжаните се напълват с плънката и се нареждат плътно в стъклени буркани, като между редовете се поръсват останалата част от чесъна и магданоза и по малко от сламурата, приготвена от 150 г сол, оцет и преварена вода (в съотношение 1:1). Притискат се отгоре с клонки от вишня или дюля и добре измит речен камък. Съхранява се на хладно и проветриво място.



сол оцет л чесънглави магданоз зеле моркови патладжани

Карфиол със сос от сирене

Начин на приготвяне: Карфиолът се почиства, измива и се накъсва на розички. Пуска се във вряща подсолена вода и се сварява. Изважда се с решетеста лъжица и се подрежда в плато или чинии за сервиране. Отделя се 0,5 л от водата, в която е врял карфиолът и се загрява до завиране заедно с половината от маслото. При непрекъснато бъркане се прибавя прясното мляко, в което предварително е разбито брашното. Сосът ври 7-8 минути на слаб огън. Към него се прибавя настърганото на дребно ренде сирене или извараи малко черен пипер. Бърка се докато сиренето се стопи и сосът стане гладък. С горещия сос се залива карфиолът, поръсва се с останалото разтопено масло и се поръсва с галета. Ястието се поднася горещо.



сол черен пипер супени лъжици галета супени лъжица брашно масло кг глава карфиол чаена чаша прясно мляко г сирене

Лютеница кулинарна рецепта от Ст димитров

Червените пиперки се изпичат, обелват се и се почистват от семето, след което се смилат в месомелачка е едра решетка и се запържват в растителната мазнина. Доматите, след като се измият и нарежат на четвъртинки, също се смилат и се прибавят към пиперките заедно със захарта. Сместа се осолява на вкус и се вари на тих огън до сгустяване. Към края на варенето се прибавят лютивите пиперки. Готовата лютеница се изсипва в бурканчета и се затваря с капачки. За по-голяма трайност може да се стерилизира в пордължение на 50 минути.



сол лютиви пиперки захар чаени чаши растителна мазнина червени домати червени пиперки от сорта Капия


Кашкавалка

Кулинарна катетория - Продуктът с име Кашкавалка трябва да отговаря на следните изисквания: Произведена от банично тесто с растителна мазнина и кашкавал от краве мляко. Тегло - 150 гр./бр. Всяка кифла да е индивидуално опакована в полиетиленово пликче.

Кашкавалка

Десерти или сладостта на живота ястия и вкусотийки  Страница 1 | Десерти или сладостта на живота ястия и вкусотийки


Добави коментар за
Име на коментиращият :
Email на коментиращият :
Интернет страница :
Коментар тук линковете са забранени :

Има грешка в коментара за кулинарната страничка.Въведете коректно полетата: email, име, коментарПубликувахте успешно коментар
Подправка с име Агара японска пяна. Кашкавалка

Тази подправка е разгледана 1949 пъти и участва в следните кулинарни рецепти: Агара японска пяна

Име на кулинарната подправка: Агара японска пяна Aгара се използва в хранително вкусовата сладкарската промишленост за приготвяне на желета мусове кисели и мн др желиращата способност на агара превишава в пъти тази на желатина желира се при смесване на една чат агар и от 200 до 300 части вода наричан още китайски желатин или
-Най-скъпата подправка в света е шафранът. Истинският шафран е от фамилията Crocus sativus. За получаването на килограм шафран от този вид са необходими 225 000 цвята. Цената на килограм е $6000.
-Латинската дума за подправка е species, а Гръцката - aroma, което означава нещо, специално, нещо изключително и различно.


Този кулинарен сайт е създаден в началото на 2010г. Последно обновяване в кулинарните рецепти и продукти 05-2024 година. При нередности в тази интернет страница моля свържете се с нас
СЕО оптимизацияПредлагани услуги от Зала под наем Evoke